Atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca dla miłośników gór

Tatry – znane przez wszystkich miłośników gór. Każdy z nich wielokrotnie szedł na Zawrat czy Kościelec. Każdy zna te regiony od strony polskiej i słowackiej. Wreszcie każdy chce tam co roku powracać, aby znów zaczerpnąć świeżego, tatrzańskiego powietrza (najlepiej na jakimś dwutysięczniku!). Czy są jednak szczyty, o których miłośnicy Tatr nie mają pojęcia? O takie pewnie trudno, natomiast na pewno są szczyty mniej znane i mniej popularne.

Jednym z takowych jest z pewnością Kończysty Wierch – góra stosunkowo niska, bo troszkę ponad 2000 m, ale za to z rewelacyjnym widokiem, obejmującym m. in. majestatyczne ściany innych gór. Kolejnym takim szczytem jest Ciemniak – jeden z Czerwonych Wierchów, ale zdecydowanie najmniej z nich uczęszczany. Wyprawa na niego to prosty spacerek, owszem, jednak widoki… niebywałe!

Oczywiście tatrzańskie atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca to nie tylko szczyty gór, ale nie okłamujmy się, większość z nas jeździ tam właśnie po to, by zobaczyć świat z tej górskiej perspektywy.

Cześć jestem Aneta! Jestem zapaloną pasjonatką podróży. Znajdziesz tutaj wiele ciekawostek z moich zagranicznych wakacji. Zapraszam do śledzenia mojego serwisu i komentowania 🙂

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej: